Logo

iTwin - bezpieczne przesyłanie danych między komputerami

Zdalnie korzystanie z komputera jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które często pozwala na szybkie załatwienie jakiejś sprawy. Niestety często zdalne wykorzystanie zasobów wymaga rozbudowanej wiedzy na ten temat i odpowiedniej konfiguracji systemów i komputerów.
Zobacz także: USB 3.0 Express RAM CACHE - wydajne pamięci USB od firmy Super Talent »Rozwiązaniem ma być ciekawy6 gadżet, który w tym roku zdobył nagrodę Red Dot Design Award. iTwin wygląda niczym dwa połączone pendrive'y. Urządzenie ma za zadanie szybką konfigurację komputerów i bezpieczny przesył danych między sparowanymi urządzeniami w sieci. Wykorzystanie urządzeń jest bardzo proste. Wystarczy do komputera bazy wpiąć jeden moduł i w dołączonym oprogramowaniu wybrać pliki, które można udostępniać.

iTwin iTwin


Drugi klucz po wpięciu do jakiegokolwiek komputera połączonego z internetem otrzyma dostęp do udostępnionych plików. Oczywiście połączenie jest szyfrowane, a użycie klucza wymaga podania hasła. Rozwiązanie jest całkiem proste i praktyczne, a do tego cena nie powala. iTwin jest dostępny za cenę 100 dolarów.

iTwin iTwin
iTwin iTwin

2011-12-19 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
iTwin - bezpieczne przesyłanie danych między komputerami

Podobne artykuły i galerie