Logo

Wodoszczelny Samsung Galaxy Note 4. Szykuje się zmiana w polityce koncernu?

Samsung lideruje w sprzedaży smartfonów, ale mimo to posiada poważną lukę w wyposażeniu swoich topowych konstrukcji. Koreański koncern z uporem maniaka tworzył kolejne flagowe modele z tradycyjnymi obudowami sprawiającymi, że delikatne zachlapanie mogło zniszczyć smartfona.
Zobacz także: Oppo Find 7 oficjalnie! Nadchodzi prawdziwy mocarz »Wraz z prezentacją modelu Galaxy S5 pojawiła się nadzieja na rozwiązanie tego problemu. Flagowy model otrzymał obudowę spełniającą certyfikat IP67, co oznacza że jest wodoszczelny. Użytkownicy będą go mogli zanurzyć na głębokość 1 metra i trzymać tam przez około 30 minut. W końcu flagowy smartfon Samsunga stał się bardziej użytkowy.

Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5

Teraz przyszła kolej na następne modele. Koreańskie źródła donoszą, że Galaxy Note 4 również otrzyma odporną obudowę. Phablety są użytkowane w dużej mierze przez biznesmenów i przedstawicieli handlowych, którzy muszą używać sprzętu w różnych warunkach. Dlatego wodoszczelność i odporność na kurz i pył mogą się okazać niezwykle pomocne.
Zobacz także: HTC Desire 816 szansą na odrodzenie marki? Rewelacyjne wyniki przedsprzedaży »Do tej pory Samsung stronił od wodoszczelnych obudów co nieco dziwiło. Galaxy S4 był dostępny z taka obudową, ale w dużo słabszej wersji Active. Co więcej nie należała ona do eleganckich smartfonów. Sony pokazało, że można tworzyć wodoszczelne smartfony bez oblepiania obudowy gumą. Teraz czekamy na efekty prac i mamy nadzieję, że już niedługo większość smartfonów będzie odporna na kontakt z wodą.

Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy S5

2014-03-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Wodoszczelny Samsung Galaxy Note 4. Szykuje się zmiana w polityce koncernu?

Podobne artykuły i galerie