Logo

Umeox Apollo - budżetowy smartfon ładowany słońcem

Wielkie targi elektroniki to nie tylko miejsce prezentacji urządzeń od największych producentów. W Barcelonie na MWC 2011 pojawiły się także mniejsze marki, które prezentowały ciekawe rozwiązania. Jednym z najbardziej atrakcyjnych urządzeń jest smartfon Umeox Apollo.
Zobacz także: Facebook i HTC wypuszczą na rynek oficjalny telefon portalu społecznościowego »Co jest takiego wyjątkowego w Apollo. Przede wszystkim zasilanie energią słoneczną, które pozwoli na spore zaoszczędzenie energii elektrycznej. Umeox Apollo jest telefonem koncepcyjnym, ale zdaniem producenta ma bardzo duże szanse na wdrożenie do produkcji. Urządzenie oferuje ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 480x320 pikseli. Umeox Apollo posiada pamięć wewnętrzną o pojemności 1GB, którą można powiększyć za pomocą kart microSD.
[poll id=134]

Umeox Apollo Umeox Apollo


Zobacz także: BlackBerry Curve Malibu - kanadyjski RIM szykuje model bez klawiatury QWERTY »Na wyposażeniu znajdziemy moduł łączności Bluetooth oraz słaby aparat o rozdzielczości 3 megapikseli. Jak widać urządzenie będzie spełniać funkcje prostego telefonu opartego o system Google Android w wersji 2.2. Małe możliwości w porównaniu do topowych smartfonów wiążą się za to z niską ceną. Jeżeli Umeox Apollo trafi do sprzedaży to będzie kosztował około 100 dolarów. Premiera ma ewentualnie nastąpić w maju, choć nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona. Całość wygląda dość interesująco, a producent zapewnia, ze 2,5 godziny na słońcu wystarczy do działania telefonu. Pełne naładowanie akumulatora ma zająć aż 17 godzin.

Umeox Apollo

2011-02-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Umeox Apollo - budżetowy smartfon ładowany słońcem

Podobne artykuły i galerie