Logo

TU Delft - pierwszy dron ratownik ruszył na ulice Amsterdamu

Drony mogą być wykorzystane do wielu zadań. Ostatnio pojawił się pomysł na użycie tych latających maszynek do ratowania życia. I tak powstał TU Delft, czyli pierwszy dron ambulans.

TU Delft ma być elektronicznym ratownikiem pomagającym świadkom wypadków w podjęciu odpowiednich działań. Przede wszystkim dron posiada na swoim pokładzie defibrylator, który może zadecydować o czyimś życiu.

TU Delft TU Delft

Dron posiada łączność z ratownikiem medycznym dzięki czemu ten widzi cały czas co się dzieje i może udzielać wskazówek osobom na miejscu zdarzenia. Badania wykazały też, że obecność nawet głosowa osoby przeszkolonej w takich sytuacjach obniża poziom paniki. Co więcej dzięki instrukcjom niemal każdy będzie mógł bez problemów użyć defibrylatora.
Zobacz także: Yuneec Typhoon H PRO - dron samodzielnie omijający przeszkody »TU Delft trafił w fazę testów i kilka tego typu urządzeń ruszyło na ulice Amsterdamu. Jeżeli testy przebiegną pomyślnie to wkrótce powinny zostać uruchomione pierwsze oficjalne jednostki dronów ratowników.

TU Delft TU Delft
TU Delft TU Delft

2016-11-28 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
TU Delft - pierwszy dron ratownik ruszył na ulice Amsterdamu

Podobne artykuły i galerie