Logo

Sony zaprezentowało nowe kompakty z opcją panoram 3D

Sony zaprezentowało nowe cyfrówki z serii Cyber-shot, które zostały wyposażone między innymi w możliwość wykonywania zdjęć 3D oraz w nowy tryb Superior Auto. Nowe modele to WX5 oraz TX9.
Zobacz także: Casio Exilim EX-Z670 - nowy kompakt dla początkujących amatorów »Oba nowe modele pozwalają, jako pierwsze aparaty Sony na wykonywanie zdjęć panoramicznych w trójwymiarze. Funkcja Sweep Panorama pozwala na łączenie do stu zdjęć w jeden panoramiczny obraz trójwymiarowy, który następnie dzięki złączu HDMI może być oglądany na telewizorze 3D. Możliwości trójwymiarowe nie kończą się tylko na panoramach. Aparaty mogą wykonać serię 15 zdjęć na podstawie, których tworzą symulację 3D fotografowanego obiektu.

Sony TX9 i MX5 Sony TX9 i MX5

Dodatkowo model TX9 pozwala na wykonywanie zdjęć panoramicznych pod woda. Po umieszczeniu aparatu w osłonie do nurkowania można wybrać tryb panoramy podwodnej. Aparat odpowiednio balansuje wtedy kolory umożliwiające wykonanie podwodnej panoramy. Funkcja Superior Auto pozwala na wykonanie kilku zdjęć, które automatycznie scalają się w jedną fotografię o niskim poziomie szumów i szerokim zakresie dynamicznym. Oba modele posiadają także bogatą ofertę innych trybów pozwalających na wykonywanie zdjęć w wysokiej jakości.
Zobacz także: Panasonic Lumix DMC-FX70 - nowy kompakt z dotykowym ekranem LCD »W nowych modelach nie mogło zabraknąć możliwości zapisu filmów w jakości Full HD. Oba modele Sony WX5 i TX9 maja zadebiutować na rynku we wrześniu. Niestety firma nie podała jeszcze ile trzeba będzie zapłacić za nowe kompakty.

Sony TX9 i MX5 Sony TX9 i MX5
Sony TX9 i MX5 Sony TX9 i MX5

2010-07-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sony zaprezentowało nowe kompakty z opcją panoram 3D

Podobne artykuły i galerie