Logo

Sony Digital Paper - 13,3-calowy czytnik z e-papierem zmierza na rynek

Sony Digital Paper było ciekawym konceptem zaprezentowanym w maju minionego roku. Japoński producent pokazał światu czytnik elektronicznych książek o przekątnej 13,3 cali zachowujący się niczym zwykły papier.
Urządzenie jest wyjątkowe pod wieloma względami i jak się okazuje już w maju bieżącego roku trafi on na rynek. Co wiec oferuje niezwykły Sony Digital Paper? O rozmiarze ekranu E-Ink już wspomnieliśmy więc dodajmy, że będzie on miał rozdzielczość 1200x1600 pikseli. To sporo, ale nie to świadczy o jego wyjątkowości.

Sony Digital Paper Sony Digital Paper

Sony Digital Paper korzysta z cienkiego i giętkiego ekranu E-Ink. Zastosowany moduł zasadniczo zachowuje się i przypomina prawdziwy papier. Mimo to wsadzono go w sztywną ramę. Sony nie chciało tworzyć w pełni giętkiego urządzenia. Nowoczesny ekran E-Ink pozwolił za to znacząco obniżyć masę czytnika. Urządzenie tej wielkości ze szklaną powłoką byłoby bardzo ciężkie tymczasem Sony Digital Paper waży niespełna 350 gramów.
Zobacz także: Najciekawsze czytniki elektronicznych książek »Czytnik pozwala nie tylko na czytanie, ale też nanoszenie poprawek za pomocą specjalnego rysika. Wbudowana bateria ma zapewnić około 3 tygodni pracy. Sony Digital Paper to zdecydowanie bardzo ciekawe urządzenie, które mogłoby wpłynąć na takie branże, jak prasa. Wyobraźnie sobie przeglądanie codziennej prasy na raz zakupionym czytniku, na który codziennie pobierze się nowe wydanie. Niestety tak na razie się nie stanie. Sony Digital Paper już niedługo zadebiutuje na rynku i będzie kosztować 1100 dolarów. Ta cena nie przysporzy urządzeniu wielkiej popularności.

Sony Digital Paper Sony Digital Paper
Sony Digital Paper

2014-03-29 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sony Digital Paper - 13,3-calowy czytnik z e-papierem zmierza na rynek

Podobne artykuły i galerie