Logo

Sony A9 II - druga generacja japońskiego bezlusterkowca

Sony pokazało oficjalnie bezlusterkowca A9 II. Nowy model niestety nie posiada zbyt wielu rewolucyjnych zmian i posiadacze poprzedniej generacji raczej nie będą tłumnie zmieniać sprzętu.
Przede wszystkim nie potwierdziły się informacje na temat zmiany matrycy. W aparacie zastosowano ten sam 24-megapikselowy sensor co w poprzedniku. Sensor posiada nadal 693 punkty fazowe, ale usprawniono algorytmy śledzenia. Migawka elektroniczna nadal oferuje prędkość 20 kl/s, ale migawkę mechaniczną przyspieszono do 10 kl/s.

Sony A9 II Sony A9 II

Zastosowana matryca pozwala na regulację czułości w zakresie ISO 100-51200 z możliwością rozszerzenia do 50-204800. Producent zastosował procesor BIONZ X. Sony A9 II nie posiada wbudowanej lampy błyskowej, ale zadbano o stosowne złącze. Fotografie oraz filmy zapiszemy na dwóch kartach SD. W obudowie znalazł się odchylany 3-calowy ekran TFT LCD oraz wizjer elektroniczny 0,5 cala.
Zobacz także: Fujifilm X-A7 - premiera amatorskiego bezlusterkowca »Użytkownicy skorzystają z portu Micro USB typu C, micro HDMI oraz z wyjścia słuchawkowego i mikrofonowego. Aparat może się pochwalić modułem WiFi, Bluetooth oraz obsługą NFC. Akumulator NP-FZ100 ma zapewniać wydajność około 500 fotografii. Sony A9 II ma zadebiutować na rynku w tym miesiącu. Ceny wyniosą około 4500 dolarów.

Sony A9 II Sony A9 II

2019-10-04 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sony A9 II - druga generacja japońskiego bezlusterkowca

Podobne artykuły i galerie