Logo

Sharp pokazał pierwszy telewizor Super Hi-Vision LCD

Sharp zaprezentował pierwszy na świecie telewizor komercyjny pracujący w standardzie Super Hi-Vision LCD. Technologia ta przewyższa znacznie Full HD i jest opracowywana przez japońską telewizję NHK od 1995 roku. Największym atutem nowej technologii jest wysoka rozdzielczość 7680x4320 pikseli.
Właśnie taką rozdzielczość matrycy posiada pierwszy telewizor Super Hi-Vision LCD od Sharpa. Co więcej matryca posiada gigantyczny rozmiar 85 cali. Super Hi-Vision LCD jest też nazywany Ultra HD i pod taką nazwą będzie określany nowy standard, który zgodnie z zapowiedziami zostanie uruchomiony w 2020 roku. Wtedy japońska telewizja planuje rozpocząć regularne transmisje w wysokiej rozdzielczości.

Sharp Super Hi-Vision LCD Sharp Super Hi-Vision LCD


Zobacz także: Panasonic Viera VT30 - nowoczesna plazma 3D i zapowiedź nowych okularów »Do tej pory przeprowadzono pierwsze testy, które polegały na przesłaniu obrazu w rozdzielczości Ultra HD z Wielkiej Brytanii do Japonii. Sharp będzie współpracował z NHK i w ciągu najbliższych miesięcy ma dopracować prototypowy telewizor. Publiczna prezentacja nowego telewizora nastąpi 26 maja w Tokio, wtedy też prawdopodobnie poznamy bardziej szczegółowy plan wdrażania nowej technologii. Najważniejsze jednak, że już jest przedstawiciel telewizji przyszłości, a na rynku rozpocznie się nowy wyścig zbrojeń.

Sharp Super Hi-Vision LCD

2011-05-21 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sharp pokazał pierwszy telewizor Super Hi-Vision LCD

Podobne artykuły i galerie