Logo

Scaraby Energy Backpack - mobilna elektrownia słoneczna

Ekologia jest obecnie w cenie i każdy, kto chce się polansować powinien się szczycić dbałością o naszą planetę. Na fali nowego trendu powstaje cała masa gadżetów i konceptów, które mają zapewnić nam lepszą przyszłość. Jednym z takich koncepcyjnych urządzeń jest Scaraby Energy Backpack.
Zobacz także: Panasonic BG-BL01 - słoneczna ładowarka do smartfonów »Scaraby Energy Backpack to futurystycznie wyglądający plecak, który posiada dość niezwykłe funkcje. Projektant Benjamin Beck z Berlina wbudował w plecak małą elektrownię, która pozyskuje energię z otoczenia. Pierwszym sposobem na naładowanie akumulatorów są rozkładane panele słoneczne. W ten sposób podczas pikniku, czy spaceru w słoneczny dzień możemy pozyskać prąd do naładowania komórki, czy korzystania z laptopa.

Scaraby Energy Backpack Scaraby Energy Backpack


Zobacz także: Horizon MiniPAK - wodna ładowarka zadebiutowała na rynku »Plecak oferuje jeszcze jedną metodę na ładowanie. Energia może też być uzyskiwana dzięki ruchowi. Gdy panele słoneczne są schowane, to plecak przetwarza energię kinetyczną na elektryczną. W ten sposób spacer przez miasto, czy bardziej intensywny wypad w teren pozwoli zwiększyć ilość gromadzonej energii. Niestety projektant nie zdradził jeszcze pojemności plecaka, akumulatorów, ani czasu ładowania. Mimo to Scaraby Energy Backpack zasługuje na uznanie i zapewne niedługo zobaczymy podobne urządzenie w produkcyjnej wersji.

Scaraby Energy Backpack Scaraby Energy Backpack

2011-07-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Scaraby Energy Backpack - mobilna elektrownia słoneczna

Podobne artykuły i galerie