Logo

Sanyo prezentuje ekologiczne akcesoria komputerowe z bambusa

Ekologia zagląda we wszystkie gałęzie rynku, także do elektroniki. Nikogo już nie dziwią urządzenia promowane, jako ekologiczne. Firma Sanyo poszła jednak o krok dalej i zamiast nowatorskich technologi postawiła na ekologiczne wykonanie obudowy.
Zobacz także: Natec Zander - elegancka klawiatura dla minimalisty »Sanyo EEA-YW0865 to myszka komputerowa wykonana z drewna bambusowego. Oczywiście ścinanie drzew na potrzeby urządzeń nie jest zbyt ekologiczne, ale już utylizacja znacznie bardziej przemawia za drewnem. Efektownie wyglądająca myszka wykorzystuje bezprzewodową łączność w paśmie 2,4 GHz. Gryzoń jest zasilany dwiema bateriami AA.

Sanyo EEA-YW0865 Sanyo EEA-YW0865


Zobacz także: Truly Ergonomic - klawiatura dla pisarzy »Oczywiście wszyscy zakręceni na punkcie stylu wiedzą, że myszka musi pasować dla klawiatury. Dlatego Sanyo wypuściło też klawiaturę EEA-YW08063. Podobnie, jak mysz urządzenie wykonano z drewna bambusowego. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z łącznością przewodową. Kabel został polakierowany na brąz pasujący do wyglądu urządzenia. Niestety oba akcesoria posiadają jedynie podstawowe funkcje. Obecne urządzenia pojawiły się na rynku japońskim w cenie 35 dolarów za mysz i 46 dolarów za klawiaturę. Niedługo akcesoria pojawią się na rynkach zachodnich.

Sanyo EEA-YW0865

2013-01-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Sanyo prezentuje ekologiczne akcesoria komputerowe z bambusa

Podobne artykuły i galerie