Logo

Samsung Smart NX3000 - prosty aparat z wymienną optyką dla początkujących

Samsung Smart NX3000 jest nowym aparatem koreańskiego producenta. To prosta konstrukcja pozwalająca wdrożyć się w świat fotografii. Nieco na przerost użyto tu określenia Smart, ale zapewne chciano podkreślić obecność modułów WiFi i Bluetooth pozwalających na przesyłanie materiałów do smartfonów i tabletów.
Zobacz także: Lytro Illum - oryginalny aparat korzystający z technologii pola światła »Aparat wykorzystuje matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 Mpix. Pozwala ona między innymi na pracę w zakresie czułości ISO 100 - 25600. Aparat jak przystało na nową konstrukcję może filmować w jakości Full HD 1080 p.  Słabo wypada tryb zdjęć seryjnych wykonywanych z prędkością 5 klatek na sekundę.

Samsung Smart NX3000 Samsung Smart NX3000

Miłośnicy fotek "Selfie" docenią odchylany ekran o przekątnej 3-cali. Pozwoli on idealnie wykadrować fotografie. Wspomniane wcześniej moduły łączności pozwalają na współpracę z urządzeniami mobilnymi. Jednak nie tylko będzie można przesłać zdjęcia z aparatu do telefonu. Łączność działa w dwie strony i smartfonem możemy sterować funkcjami aparatu.
Zobacz także: Nikon 1 J4 - nowa matryca i łączność WiFi w zaawansowanym bezlusterkowcu »Samsung Smart NX3000 niestety nie posiada wbudowanej lampy błyskowej. Tu z pomocą musi przyjść zewnętrzny moduł. Zdjęcia zapiszemy na kartach microSD, microSDHC i microSDXC. Zastosowana bateria daje wydajność około 370 fotografii. Na razie nie znamy planów dystrybucji nowego modelu. Przy zachowaniu odpowiedniej ceny może on być ciekawą propozycją. Aparat będzie dostępny z obiektywem 16-50 mm f/3.5-5.6 Power Zoom ED OIS.

Samsung Smart NX3000

2014-05-11 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Samsung Smart NX3000 - prosty aparat z wymienną optyką dla początkujących

Podobne artykuły i galerie