Logo

Samsung SUHD - nowa koncepcja telewizorów

Samsung podobnie, jak inni producenci telewizorów był obecny na targach CES. Koncern pokazał swoja nową filozofię telewizorów. Producent w nowych modelach ma zamiar postawić na technologię SUHD wykorzystująca nanokrystaliczne półprzewodniki.
Samsung SUHD mają emitować światło o różnej barwie umożliwiając zdecydowanie lepsze odwzorowanie barw. Producent zapewnia o 64 razy większej ekspresji kolorów niż w zwykłych telewizorach. Dodatkowo nowa technologia analizuje na bieżąco jasność matrycy dostosowując ją tak, aby uzyskać najlepsza jakość przy najniższym poborze energii.

Samsung SUHD Samsung SUHD

Na targach CES Samsung pokazał kilka nowych telewizorów SUHD. Ich szczegóły będą zdradzane z czasem, a póki co mogliśmy zobaczyć jak działają nowe matryce. Od 2015 roku wszystkie nowe telewizory będą pracowały w oparciu o platformę Tizen TV. To ma gwarantować znacznie lepszą intuicyjność obsługi i jeszcze więcej opcji w ramach Smart TV.
Samsung dopracował w systemie Tizen TV współpracę między urządzeniami mobilnymi, a telewizorami. Dzięki temu telewizor rozpozna i sparuje automatycznie smartfony czy tablety. Użytkownicy zaś będą mogli bez przeszkód wyświetlać materiały w obu kierunkach. To oznacza oglądanie telewizji na telefonie czy materiałów z telefonu na TV. Wszystko w błyskawiczny sposób.

Samsung SUHD Samsung SUHD
Samsung SUHD Samsung SUHD Samsung SUHD Samsung SUHD Samsung SUHD

2015-01-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Samsung SUHD - nowa koncepcja telewizorów

Podobne artykuły i galerie