Logo

Ricoh PX - pancerny kompakt otwiera nową serię aparatów

Ricoh PX to pierwszy kompakt z nowej serii japońskiego producenta. Aparat charakteryzuje się konstrukcją odporną na warunki atmosferyczne i jest przeznaczony do fotografii w plenerze, w której wykorzysta cały potencjał.
Zobacz także: AbleCam Waterproof - mały i tani aparat do nurkowania »Nowy kompakt powstał na matrycy CCD o rozdzielczości 16 megapikseli, która współpracuje z wydajnym procesorem graficznym Smooth Imaging Engive IV. Producent zapewnił obsługę czułości w przedziale ISO 100-3200. Na pokładzie znalazł się szerokokątny obiektyw o pięciokrotnym przybliżeniu. Optykę umieszczono w centralnej części obudowy, co jest ostatnio rzadko spotykanym rozwiązaniem.

Ricoh PX Ricoh PX


Zobacz także: SVP WP5000 - prosty, wodoodporny kompakt dla turystów »Obsługę aparatu ułatwi 2,7-calowy ekran LCD, a na liście wyposażenia znalazły się niezbędne łącza oraz gniazdo kart pamięci. Cała konstrukcja została zamknięta w odpornej obudowie pokrytej gumą. Producent zapewnia wodoszczelność na głębokości dochodzącej do 3 metrów. Aparat jest odporny na pył i kurz oraz upadki z wysokości około 1,5 metra. Dużym atutem jest szybkie uruchamianie się, które pozwala na pełne działanie po 1,4 sekundy od włączenia. Ricoh PX zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie lipca za cenę 179,99 funtów, co daje około 795 złotych.

Ricoh PX Ricoh PX
Ricoh PX Ricoh PX

2011-06-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ricoh PX - pancerny kompakt otwiera nową serię aparatów

Podobne artykuły i galerie