Logo

RevOlve - koncepcyjny telefon ładowany indukcyjnie

Telefony komórkowe posiadają w dzisiejszych czasach całe multum możliwości, które niestety potrzebują, co raz większych ilości energii. Producenci i projektanci od dłuższego czasu szukają rozwiązania problemu niewystarczającej energii. Jednym z najciekawszych pomysłów jest RevOlve.
RevOlve to koncepcyjny telefon zaprezentowany przez grupę projektantów z Rochester Institute of Technology, którzy postanowili skonstruować praktyczny i stylowy telefon dla młodzieży. Największym atutem projektu jest rzucające się w oczy kółko w obudowie. Nie służy ono jednak do wieszania komórki przy kluczach, ale pełni funkcję generatora indukcyjnego, który w razie potrzeby pozwoli na doładowanie telefonu.

RevOlve RevOlve


Zobacz także: Samsung pracuje nad smartfonem z procesorem 2GHz »W przypadku rozładowywania się baterii wystarczy nałożyć telefon na palec i nim kilka razy zakręcić. Takie doładowanie ma pozwolić na przeprowadzenie krótkiej rozmowy, czy wysłanie ważnego smsa. Koncept prezentuje się dość ciekawie, ale prawdopodobnie nie wejdzie do sprzedaży. Mimo to podobne rozwiązanie ma szansę na pojawienie się w przyszłości w elektronicznych gadżetach.

RevOlve RevOlve
RevOlve

2011-05-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
RevOlve - koncepcyjny telefon ładowany indukcyjnie

Podobne artykuły i galerie