Logo

Playstation 4 będzie wspierać technologie PhysX i APEX

Playstation 4 zostało zapowiedziane przez Sony, co poruszyło całą masę doniesień na temat konsoli. Najnowsze wieści zdradziła Nvidia, która opracowuje specjalne wersje technologii APEX i PhysX z myślą o japońskiej konsoli.
Podczas zapowiedzi konsoli zdradzono, że przypomina ona architekturą pecety. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ deweloperzy będą mogli korzystać z technologii niedostępnych dotąd dla konsol. Przykładem są właśnie PhysX i APEX od Nvidii. Producent kart graficznych mimo iż przegrał z AMD bój o wyposażenie dla Playstation 4, to i tak zadba o fajerwerki graficzne w grach nowej generacji.

Playstation 4 Playstation 4


Zobacz także: Nowy Xbox zadebiutuje w kwietniu? Microsoft szykuje odpowiedź na posunięcia Sony »PS4 będzie wspierać powyższe technologie, co się przełoży na realistyczną fizykę w grach. Dzięki temu deweloperzy będą w stanie produkować znacznie bardziej zaawansowane tytuły. Dojdzie też do zatarcia granicy pomiędzy pecetami i konsolami. Przynajmniej na początku obecności PS4 na rynku. Z czasem zapewne komputery pójdą do przodu.

Playstation 4 Playstation 4
Playstation 4 Playstation 4 Playstation 4 Playstation 4

2013-03-08 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Playstation 4 będzie wspierać technologie PhysX i APEX

Podobne artykuły i galerie