Logo

PlayStation 5 wychodzi z cienia. Prezentacja japońskiej konsoli

Sony nie spieszyło się z ujawnieniem swojej nowej konsoli. Japoński producent ciągle zwlekał, ale w końcu podczas wydarzenia The Future of Gaming firma zaprezentowała PlayStation 5.
Konsola mocno się zmieniła względem poprzedników. Zrezygnowano z kanciastej obudowy na rzecz futurystycznych kształtów pełnych obłości. Projektanci postawili na biało-czarną stylistykę i postawili urządzenie w pionie. Konsola również sporo urosła.

PlayStation 5 PlayStation 5


Zobacz także: Xbox Series X - oto następca Xboxa One X »Sony ujawniło, że na rynek trafią dwie wersje PlayStation 5. Gracze kupią model podstawowy bądź Digital Edition pozbawiony napędu. Niestety nie ujawniono cen. Sony czeka na zapowiedź Microsoftu dotyczącą cen Xboxa Series X, zaś amerykański gigant czeka na ruch Japończyków. Co do podzespołów to wiemy, że PS5 będzie korzystać z procesora AMD Zen 2, układu graficznego AMD RDNA 2 oraz dysku SSD. Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy więcej detali i przede wszystkim zobaczymy, jak faktycznie działają na PlayStation 5 gry.

PlayStation 5 PlayStation 5
PlayStation 5

2020-06-12 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
PlayStation 5 wychodzi z cienia. Prezentacja japońskiej konsoli

Podobne artykuły i galerie