Logo

PlayStation 3 niedługo zniknie z rynku. Sony wstrzymuje dostawy

PlayStation 3 było konsolą pod wieloma względami przełomową i fantastyczną. Wszystko ma jednak swój kres i prędzej czy później i ta konsola musiała opuścić rynek. Sony wydało właśnie oświadczenie informujące o rychłym wstrzymaniu sprzedaży PS3.

Popularna konsola niedługo zniknie z rynku japońskiego. Prawdopodobnie już w marcu zostaną wstrzymane dostawy i produkcja sprzętu na ten rynek. Niedługo po tym Sony powinno głosić wstrzymanie dostaw na pozostałe rynki. W planach koncernu jest utrzymanie produkcji jedynie na rynki rozwijające się jak Indie czy Brazylia.

PlayStation 3 PlayStation 3

W pozostałych częściach świata już niedługo zabraknie nowych dostaw. W sprzedaży pozostaną konsole, które ostały się na sklepowych magazynach. PlayStation 3 zadebiutowało na rynku 11 listopada 2006 roku, a w marcu 2007 roku trafiło do Europy. Konsola miała bardzo ciężkie początki ze względu na sporą cenę i problemy z tworzeniem gier. Z czasem problemy ustąpiły i pod koniec swojego żywota PS3 dogoniło Xboxa 360.
Zobacz także: Nintendo Switch otrzyma dostęp do serwisów VOD »PS3 mogło się pochwalić niesamowitą bazą ekskluzywnych tytułów, które były marzeniem posiadaczy sprzętu konkurencji. Pod tym względem PS4 jeszcze długo nie dogoni poprzednika.

PlayStation 3 PlayStation 3
PlayStation 3 PlayStation 3 PlayStation 3 PlayStation 3 PlayStation 3

2017-03-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
PlayStation 3 niedługo zniknie z rynku. Sony wstrzymuje dostawy

Podobne artykuły i galerie