Logo

Pentax porzuca produkcję kompaktów. Producent skupi się na lustrzankach i Evilach

Pentax został w zeszłym roku wykupiony przez firmę Ricoh, co do tej pory nie miało odzwierciedlenia w polityce producenta. Na rynku pojawiały się kolejne konstrukcje w tym małe kompakty. Okazuje się jednak, że Pentax szykuje całkowitą zmianę polityki.
Zobacz także: Canon EOS 650D - amatorska lustrzanka dla fanów filmowania »Ceniony producent ma poświęcić swoje zasoby na produkcję tanich lustrzanek oraz bezlusterkowców. Domeną firmy mają się stać aparaty z wymiennymi optykami i w tej dziedzinie Pentax ma się wyspecjalizować. Trzeba przyznać, że taki rozwój wydarzeń wydaje się być słuszny. Producent słynie z bardzo dobrych i wytrzymałych lustrzanek, które cieszą się dużą popularnością na rynku.

Aparaty Pentax Aparaty Pentax


Zobacz także: Nikon D3200 oficjalnie zapowiedziany! Mocna specyfikacja w lustrzance dla amatorów »Inaczej było w przypadku kompaktów, które gubiły się na rynku. Małe cyfrówki Pentaxa nie należały do najciekawszych i nie mogły się pochwalić dobrymi wynikami finansowymi. Produkcję kompaktów ma przejąć Ricoh. Ten producent nie należy do najbardziej znanych na naszym rynku, ale dzierży sporą część rynku fotograficznego. Już niedługo powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty nowej strategii. Istnieje szansa, że zobaczymy bardzo ciekawe konstrukcje, które będą miały szansę na podbicie rynku.

Aparaty Pentax Aparaty Pentax
Aparaty Pentax Aparaty Pentax Aparaty Pentax Aparaty Pentax Aparaty Pentax

2012-07-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Pentax porzuca produkcję kompaktów. Producent skupi się na lustrzankach i Evilach

Podobne artykuły i galerie