Logo

Pentax K-3 II - następca popularnej lustrzanki

Ricoh zaprezentowało aparat Pentax K-3 II. Następca dobrze ocenianego modelu może się pochwalić kilkoma nowymi funkcjami, których brakowało w poprzedniku.
Zobacz także: Canon EOS 5DS i 5DS R - nowa jakość w klasie lustrzanek »Pentax K-3 II posiada matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 24 Mpix. Matryca została pozbawiona filtra AA, a wspiera ją procesor obrazu PRIME III. Producent zadbał o maksymalną czułość ISO 51200. Użytkownicy docenią także układ SAFOX 11 z aż 27 punktami AF.

Pentax K-3 II Pentax K-3 II

Nowością jest zastosowanie systemu Pixel Shift Resolution System. Wykonuje on cztery ekspozycje i składa je w jedno zdjęcie o wysokiej jakości. Pentax K-3 II posiada moduł GPS pozwalający oznaczać fotografie. Obsługę aparatu umożliwia 3,2-calowy ekran LCD.
Zobacz także: Nikon D5500 - nowa lustrzanka dla amatorów z ekranem dotykowym »Pentax K-3 II nie posiada wbudowanej lampy błyskowej, co jest sporym minusem. Za to obudowa podobnie, jak w poprzedniku jest odporna na warunki zewnętrzne. Nowy aparat bez obiektywu został wyceniony na 1099 dolarów. Na razie nie wiemy z jakim szkłem będzie dostępny aparat.

Pentax K-3 II Pentax K-3 II
Pentax K-3 II

2015-04-23 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Pentax K-3 II - następca popularnej lustrzanki

Jotgie 2015-04-23 10:14

Brak lampy nie powiedziałby, że jest minusem. To raczej lustrzanka półprofesjonalna - no, może dla amatorów z wyższymi wymaganiami, a tacy raczej zawsze kupują i tak dodatkową, lepszą lampę niż ta wbudowana. Poza tym dzisiejsza technika fotograficzna, jasne obiektywy powodują, że lampa jest coraz mniej potrzebna. Kolokwialnie - dzisiaj zdjęcia na ślubach w kościele robi się już bez lampy.

Podobne artykuły i galerie