Logo

Parrot Bebop - trzecia generacja AR Drone z obsługą Oculus Rift

Parrot Bebop to najnowszy komercyjny dron będący niczym innym, jak trzecią wersją AR Drone. Tym razem producent postanowił zmienić nazwę podkreślając tym samym skok technologiczny względem poprzednika.
Urządzenie jest praktycznie latającym narzędziem do filmowania. Na pokładzie pojazdu znalazła się kamera z sensorem 14 Mpix i szerokokątnym obiektywem. Ten oferuje pole widzenia 180 stopni, czyli mamy do czynienia z tzw. rybim okiem.

Parrot Bebop Parrot Bebop

Parrot Bebop rejestruje filmy w jakości Full HD. Użytkownik może je zapisać w pamięci o pojemności 8 GB bądź śledzić za pomocą smartfona lub gogli Oculus Rift. Szczególnie to ostatnie zastosowanie może się okazać bardzo ciekawym pomysłem. Użytkownik będzie się mógł poczuć, jakby samodzielnie fruwał.
Zobacz także: Koncert w wykonaniu latających robotów od KMEL Robotics »Wykorzystany moduł WiFi daje zasięg 2 km. Wykorzystanie modułu GPS, GLONASS i GALILEO pozwala zaś na samodzielny lot drona do celu i z powrotem. Parrot Bebop prezentuje się wyśmienicie, ale niestety ma też minusy. pierwszym z nich jest czas lotu mający wynieść około 12 minut. Do tego dochodzi cena, której nie znamy ale ma być wyższa niż w przypadku AR Drone. Ten zaś kosztuje 300 dolarów.

Parrot Bebop Parrot Bebop
Parrot Bebop Parrot Bebop

2014-05-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Parrot Bebop - trzecia generacja AR Drone z obsługą Oculus Rift

Podobne artykuły i galerie