Logo

Panasonic wycofuje się z europejskiego rynku telefonów

Azjatyckie smartfony takich firm, jak Panasonic, Fujitsu czy Sharp oferują wiele bardzo ciekawych rozwiązań. Przykładem jest Eluga, którą Panasonic wprowadził do Europy. Japoński smartfon może nie wprowadził rewolucji, ale wskazał innym producentom jedną z dróg rozwoju.
Eluga zaskakiwała przede wszystkim wysoką odporność na wodę, a przy tym zachowała elegancki wygląd. Pozostałe elementy nie należały do najmocniejszych, ale i tak plasowały Elugę wysoko w hierarchii. Niestety Panasonic zapowiedział wycofanie się z rynku europejskiego. To oznacza, że nie zobaczymy na naszym kontynencie więcej smartfonów produkowanych przez japońskiego giganta.

Panasonic Eluga Panasonic Eluga


Zobacz także: Samsung Galaxy S4 będzie prawdziwym mocarzem! Kolejne plotki na temat smartfona »Oficjalne zakończenie sprzedaży ma nastąpić w marcu 2013 roku. Z tym terminem zakończy się oficjalna dystrybucja smartfonów Panasonica w Europie. Niestety producent wybrał słaby moment na wejście do rywalizacji. Wyścig zbrojeń jest zażarty, a na naszym rynku inne firmy zyskały zbyt dużą popularność, aby nowi gracze przebili się z pojedynczymi smartfonami. Szkoda, ponieważ rynek japoński wydaje bardzo dużo niezwykle interesujących smartfonów.

Panasonic Eluga Panasonic Eluga
Panasonic Eluga Panasonic Eluga

2012-11-04 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Panasonic wycofuje się z europejskiego rynku telefonów

Podobne artykuły i galerie