Logo

PSP Phone - Sony szykuje swojego smartfona

Amerykański Wall Street Journal opublikował ciekawa informację, z której wynika, że Sony szykuje nowego smartfona. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ostatni telefon z logiem Sony zadebiutował w 2001 roku, a nowy smartfon ma mieć w sobie konsolę PSP.
Zobacz także: Sony PSP Go - zdjęcia nowej kosoli »Wcześniej pojawiały się sie plotki na temat połączenie możliwości PSP z telefonem, ale mówiono o urządzeniu pod marka Sony Ericsson, tymczasem najnowsze doniesienia wskazują, że Sony chce wytoczyć otwartą wojnę firmie Apple. PSP Phone ma powstać przy współpracy Sony i Sony Ericsson, obie firmy mają za zadanie połączyć najlepsze opcje topowych smartfonów z możliwościami oferowanymi przez PSP. Zaletą nowego telefonu poza możliwością grania w gry z PSP ma być dostęp do usługi Sony Online Service, która będzie czymś na wzór iTunes od Apple.

PSP Phone PSP Phone


Zobacz także: Apple pracuje nad własną konsolą do gier? »NIe wiadomo jeszcze, o jaki system będzie oparty PSP Phone, ale najprawdopodobniej będzie to bardzo zmodyfikowany Android albo autorski system Sony oparty o Linuxa. PSP Phone to nie jedyne urządzenie, jakie Sony chce wytoczyć przeciw Apple. Japońska firma pracuje już podobno nad tabletem internetowym pełniącym funkcję netbooka, czytnika ebooków oraz konsoli PSP. Nowy tablet ma być konkurencją dla iPada.

PSP Phone

2010-03-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
PSP Phone - Sony szykuje swojego smartfona

Podobne artykuły i galerie