Logo

Optoma PK 301 - najlepszy mini projektor trafia do sprzedaży

Mini projektory wdzierają się na rynek przebojem. Niestety większość urządzeń tego typu potrzebuje całkowitej ciemności, aby uzyskać ładny obraz. Firma Optoma zaprezentowała projektor, który pozwala na korzystanie w jaśniejszych pomieszczeniach.
Optoma PK 301, nie sprawdzi się, co prawda w całkowicie oświetlonym pomieszczeniu, ale nie wymaga całkowitej ciemności do uzyskania obrazu w bardzo dobrej jakości. Nowy mini projektor pracuje z rozdzielczością WVGA 854x480 pikseli w formacie 16:9. Producent wykorzystał w nowym urządzeniu lampę o jasności 50 lumenów.

Optoma PK 301 Optoma PK 301

Pierwsze testy urządzenia wykazały, że 30-calowy obraz daje zdecydowanie najlepszy obraz wśród mini projektorów znajdujących się na rynku. Projektor sprawdza się także bardzo dobrze przy 60-calowym obrazie. Zgodnie z zapewnieniami producenta, Optoma PK 301 może wygenerować wyraźny obraz o rozmiarach 120 cali.

Optoma PK 301 Optoma PK 301

Producent postanowił także odmienić design urządzenia. Większość mini projektorów przypomina kształtem telefony komórkowe. Nowy model Optoma otrzymał wygląd miniaturowego projektora. Firma uznała, że urządzenie lepiej będzie się kojarzyło z profesjonalnym sprzętem video, jeżeli będzie przypominał profesjonalny projektor. Urządzenie posiada slot na karty microSD oraz wejścia VGA i HDMI.

Optoma PK 301 został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2010, ale jest już dostępny w przedsprzedaży za cenę 400 dolarów. Taka kwota jest większa o około 100 dolarów od konkurencyjnych urządzeń, ale Optoma PK 301 oferuje znacznie większe możliwości od konkurencji.

Optoma PK 301 Optoma PK 301

2010-04-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Optoma PK 301 - najlepszy mini projektor trafia do sprzedaży

Podobne artykuły i galerie