Logo

Olympus SZ-30MR - kompakt z potężnym zoomem i możliwością wykonywania zdjeć 3D

Olympus SZ-30MR to kolejna premiera Olympusa w segmencie kompaktów w super-zoomem. W eleganckiej i wygodnej obudowie znalazło się miejsce dla obiektywu o 24-krotnym przybliżeniu. Obiektyw współpracuje z nowoczesnymi podzespołami, co daje bardzo udaną konstrukcję.
Zobacz także: Sony Cyber-shot DSC-H70 - odchudzona wersja kompaktu HX7V zadebiutuje w marcu »Nowy kompakt został zbudowany na matrycy CMOS BSI o rozdzielczości 16 megapikseli. Wysoką jakość obrazu ma zapewnić procesor graficzny Dual Engine TrruePIC III+. Producent zapewnia ustawienia czułości na poziomie ISO 80-3200. Największym atutem jest jednak obiektyw o 24-krotnym przybliżeniu, wyposażony w mechaniczną stabilizację obrazu. Co prawda takie przybliżenie nie daje Olympusowi SZ-30MR pozycji w czołówce super-zoomów, ale mimo to mamy do czynienia z bardzo dobrą konstrukcją.

Olympus SZ-30MR Olympus SZ-30MR


Zobacz także: Nikon Coolpix S3100 - kolejny stylowy kompakt zadebiutuje w tym miesiącu »Na wyposażeniu aparatu znalazł się ekran LCD o przekątnej 3 cali. Kontakt z innymi urządzeniami zapewniają łącza USB i HDMI, a zdjęcia zapisywane są na kartach SDHC/SDXC. W nowoczesnym kompakcie nie mogło zabraknąć możliwości rejestrowania filmów Full HD 1080p przy prędkości 30 klatek na sekundę. Producent zadbał o szereg usprawnień programowych, w tym o możliwość wykonywania zdjęć 3D oraz fotografowania podczas nagrywania filmów. Olympus SZ-30MR zadebiutuje na rynku końcem kwietnia i będzie kosztował około 1400 złotych. W zamian otrzymamy solidną konstrukcję o sporych możliwościach.

Olympus SZ-30MR Olympus SZ-30MR
Olympus SZ-30MR

2011-03-03 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Olympus SZ-30MR - kompakt z potężnym zoomem i możliwością wykonywania zdjeć 3D

Jotgie 2011-03-03 15:02

"Możliwością wykonywania zdjęć 3D" - tyle, że metodą "chałupniczą", bo nie ma drugiego obiektywu. Więc zdjęcie 3D wygląda tak, że z tej samej pozycji robimy dwa zdjęcia - raz na ugiętej lewej nodze a drugi raz na ugiętej prawej nodze. Następnie aparat te dwa zdjęcia aparat programowo łączy w 3D. Ma natomiast jedną niespotykaną i niesamowitą funkcję - może podczas kręcenia filmu RÓWNOCZEŚNIE zrobić w pełnej rozdzielczości (16 Mpix) "normalne" zdjęcie!

Podobne artykuły i galerie