Logo

Olympus PEN E-PM1 - miniaturowy EVIL trafi na rynek

Prezentacja Olympusa w Wiedniu przyniosła ciekawe premiery, w tym modelu Olympus PEN E-PM1. Nowy kompakt został stworzony w konstrukcji EVIL i zalicza się do klasy mini. Aparat ma zapoczątkować nową linię kompaktów systemowych oferujących możliwość współpracy z różnymi obiektywami.
Zobacz także: Pentax Q - EVIL z nowym systemem mocowania obiektywów »Maluch został zbudowany na matrycy Hi-Speed Live MOS o rozdzielczości 12,3 megapikseli. Producent zadbał o wachlarz czułości na poziomie ISO 100-12.800. Na pokładzie nie znajdziemy lampy błyskowej, ani koła nastaw. Ustawienia będziemy kontrolowali za pomocą 3-calowego wyświetlacza LCD. Wbudowany akumulator ma zaś wystarczyć na wykonanie około 330 zdjęć, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1


Zobacz także: Ricoh PX - pancerny kompakt otwiera nową serię aparatów »Olympus PEN E-PM1 pozwoli na filmowanie w jakości FullHD 1080p przy prędkości 60 klatek na sekundę. Producent zadbał o większość usprawnień programowych i funkcji znanych z większych modeli. Kompakt powinien już niedługo trafić na rynek. Nie znamy niestety planowanej ceny urządzenia, za to zdradzono, że na rynek trafi sześć wersji kolorystycznych.

Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1
Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1 Olympus PEN E-PM1

2011-07-01 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Olympus PEN E-PM1 - miniaturowy EVIL trafi na rynek

andrzej_k 2011-07-03 23:23

nowy model sie pojawil a ja polecam jeszcze poprzedni E-PL1. Ciagle parametrami swietny, oczywiscie jesli ktos lubi system 4/3. Na ceneo juz za 984 mozna dostac :)

Podobne artykuły i galerie