Logo

Olympus OM-D E-M10 Mark IV - premiera małego i lekkiego bezlusterkowca

Olympus poszerza swoją ofertę o nowego bezlusterkowca OM-D E-M10 Mark IV. Aparat wyposażono w 20-megapikselowa matrycę Mikro Cztery Trzecie, a sama konstrukcja ma być przyjazna dla amatorów fotografii.
Olympus OM-D E-M10 Mark IV jest najmniejszym i najlżejszym reprezentantem rodziny OM-D. Aparat wraz z obiektywem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ waży jedynie 476 gramów. Producent postawił na nową matrycę 20 MP Live MOS oraz wbudowaną 5-osiową stabilizację obrazu.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV Olympus OM-D E-M10 Mark IV

Aparat wykonuje zdjęcia sekwencyjne z wydajnością 15klatek na sekundę, co pozwoli uchwycić idealne ujęcie. Ulepszony tryb C-AF pozwala na jeszcze lepsze śledzenie ostrości obiektów w ruchu. Wyświetlacz odchyla się w dół, co pozwoli na wykonywanie dobrze wykadrowanych selfie.
Zobacz także: Canon EOS M200 - nowe wcielenie bazowego bezlusterkowca »Niedawno marka zmieniła właściciela i wiele osób obawiało się, że może to negatywnie wpłynąć na działania firmy. Okazuje się, że prace Olympusa nie zostały zakłócone i marka nie odwołuje swoich premier. Olympus OM-D E-M10 Mark IV będzie dostępny od połowy sierpnia. Za sam korpus trzeba będzie wyłożyć 3199 zł.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV

2020-08-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Olympus OM-D E-M10 Mark IV - premiera małego i lekkiego bezlusterkowca

Podobne artykuły i galerie