Logo

Odtwarzacz MP3, który rozpoznaje muzykę siedzącą w głowie

Końcówka każdego roku jest okazją do prezentowania konceptów urządzeń przyszłości, które za kilka bądź kilkanaście lat miałyby wejść na rynek. Projektanci i wizjonerzy prześcigają się w pomysłach, a niektóre z nich przybierają dość sensowną formę.
Zobacz także: TikTok i LunaTik - zamień iPod'a Nano w elegancki zegarek »Ciekawym konceptem jest projekt Maca Funamizu, który przedstawił wizję swojego playera MP3. Designer zaproponował urządzenie, które nie tylko posiada na pokładzie odtwarzacz multimedialny, ale także potrafi czytać w myślach użytkownika. Dokładniej rzecz biorąc potrafi przechwycić melodię, która chodzi po głowie właściciela i ją zagrać.
[poll id=86]

Odtwarzacz Maca Funamizu Odtwarzacz Maca Funamizu


Zobacz także: iDropper - futurystyczny koncept, który zrewolucjonizuje kopiowanie danych »Projektant tłumaczy, że często ma ochotę posłuchać utworu, którego aktualnie nie ma w pamięci odtwarzacza. Wtedy sam nuci bądź wystukuje dany rytm. Stąd pomysł na koncepcję odtwarzacza, który potrafiłby samodzielnie rozpoznać daną melodię i ją odegrać. Zaprezentowany koncept posiada formę bransolety przypominającej zegarek. System miałby działać na zasadzie rozpoznawania nuconego utworu bądź wystukiwanego na blacie. Po rozpoznaniu urządzenie zacznie grać samodzielnie. Niewykluczone też, że na pokładzie znalazłaby się funkcja szukająca utworu w sieci. Pozostaje czekać na ewentualny prototyp, który zdradziłby dokładne działanie odtwarzacza przyszłości.

Odtwarzacz Maca Funamizu Odtwarzacz Maca Funamizu

2010-12-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Odtwarzacz MP3, który rozpoznaje muzykę siedzącą w głowie

Podobne artykuły i galerie