Logo

Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Nubia Alpha pokazuje, że elastyczne ekrany nie będą jedynie domeną smartfonów. Ich zastosowanie powinno mieć miejsce właśnie w smartwatchach, czyli gadżetach, które nakładamy na siebie. Producent reklamuje urządzenie jako smartfon na nadgarstek. Czy słusznie?
Przede wszystkim zastosowano długi 4-calowy ekran zagięty w taki sposób, aby wygodnie przylegał do nadgarstka. Ekran OLED umieszczono w obudowie wodoszczelnej spełniającej certyfikat IP67. Pierwszą zaletą urządzenia jest obecność eSIM, co oznacza, że faktycznie Nubia Alpha może pracować samodzielnie.

Nubia Alpha Nubia Alpha

Na wyposażeniu znajdziemy też moduły WiFi i Bluetooth, co pozwoli na łączność z internetem oraz innymi urządzeniami. Zadbano też o aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Nubia Alpha korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon Wear 2100 wspieranego przez 1 GB RAMu. Na dane przygotowano 8 GB pamięci. Zasilanie dostarcza akumulator 500 mAh mający zapewnić około 1-2 dni ciągłego działania.
Zobacz także: Skagen Falster 2 - zapowiedź eleganckiego smartwatcha »Producent postawił na autorski system mający jego zdaniem w pełni wykorzystać możliwości nowego urządzenia. Nubia Alpha prezentuje się interesująco. W kwietniu gadżet trafi na rynek chiński, zaś nieco później do Europy. A tu ceny mają się kształtować na poziomie 549 euro za pełny model bądź 449 euro za wersję bez eSIM.

Nubia Alpha Nubia Alpha
Nubia Alpha

2019-03-01 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nubia Alpha - interesujący smartwatch z elastycznym ekranem

Podobne artykuły i galerie