Logo

Nokia wstrzymała sprzedaż tabletu Lumia 2520

Nokia Lumia 2520 miała otworzyć fińskiemu producentowi drogę do rynku tabletów. Niestety urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Windows RT już na starcie było skazane na mniejsze zainteresowanie klientów. Do tego doszły poważne problemy z ładowarkami, które zmusiły Nokię do wstrzymania sprzedaży.
Sprzedaż tabletu została wstrzymana na niektórych rynkach ze względu na wadę fabryczną ładowarki AC-300. Akcesorium było dodawane do tabletów w Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Ładowarka była też sprzedawana w USA jako akcesorium podróżne. Sprawa dotyczy 30 000 sprzedanych modeli.

Nokia Lumia 2520 Nokia Lumia 2520


Zobacz także: Microsoft Surface Mini może zadebiutować w czerwcu. Nowe doniesienia o tablecie »Problem dotyczy wadliwej konstrukcji. Pod wpływem temperatury obudowa ładowarki może się rozwarstwić i porazić prądem użytkownika przy odłączaniu z sieci. Nokia zaleca użytkownikom tabletu Lumia 2520, aby zaprzestali używania dołączonych do zestawu ładowarek. Niedługo ruszy program wymiany uszkodzonych akcesoriów. Na razie nie zgłoszono przypadków porażenia, ale Nokia chce zapobiec ewentualnym wypadkom.

Nokia Lumia 2520

2014-04-19 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nokia wstrzymała sprzedaż tabletu Lumia 2520

Podobne artykuły i galerie