Logo

Nokia N1 - fiński tablet z Androidem 5.0 Lollipop

Microsoft przejął smartfony Nokia Lumia, które teraz będą dostępne pod szyldem amerykańskiego giganta. Wydawał się, że fińska marka pozostanie na rynku tylko w postaci producenta aplikacji, ale nic bardziej mylnego. Finowie wracają z naprawdę mocnym uderzeniem.
Nokia N1 to bardzo interesujący tablet wykonany ze starannością z jakiej kiedyś słynęła Nokia. Fiński tablet nie tylko pojawił się z zaskoczenia, ale też jest pierwszym urządzeniem marki korzystającym z prawdziwego, pełnego Androida. Co więcej system będzie dostępny w wersji 5.0 Lollipop.

Nokia N1 Nokia N1

Nokia N1 posiada 7,9-calowy ekran IPS o rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Został on pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Tablet może się pochwalić bardzo dobrą specyfikacją i tak za napęd odpowie 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 o taktowaniu 2,3 GHz. Do pomocy otrzymał on 2 GB pamięci RAM.
Zobacz także: Lenovo Yoga Tablet 2 - oficjalny debiut tabletów z Androidem i Windowsem »Użytkownicy skorzystają z 32 GB pamięci wewnętrznej niestety bez możliwości poszerzenia kartami microSD. W obudowie znalazło się miejsce dla kamer o rozdzielczości 8 i 5 Mpix. Specyfikacja obejmuje moduły WiFi oraz Bluetooth. Zasilanie płynie z akumulatora o pojemności 5300 mAh. Nokia N1 zadebiutuje początkiem przyszłego roku. Najpierw pojawi się w Chinach, a następnie na kolejnych rynkach. Cena wyniesie 249 dolarów.

Nokia N1 Nokia N1
Nokia N1

2014-11-19 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Nokia N1 - fiński tablet z Androidem 5.0 Lollipop

Podobne artykuły i galerie