Logo

Nintendo New 3DS - nadchodzi nowa konsola przenośna

Nintendo od dłuższego czasu ma poważne problemy na rynku konsol. Sprzęt japońskiej firmy odbiega od konkurencji i broni się jedynie mocnymi markami gier cenionymi głównie przez młodszych graczy. Mimo to każda kolejna premiera związana z tym producentem budzi zainteresowanie i tak jest w przypadku New 3DS.
Nintendo New 3DS to najnowsza mobilna konsola tego producenta. Projektanci firmy sięgnęli po kilka nowych rozwiązań, co ma zwiększyć zabawę podczas korzystania z konsoli. Na rynek trafi biała, czarna i niebieska konsola, a po jej rozłożeniu zobaczymy kolorowe przyciski akcji.

Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS

Po lewej stronie znalazł się krzyżak oraz gałka analogowa C-Pad. Projektanci zmienili nieco ustawienie poszczególnych przycisków i slotów. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna zmiana jasności dostosowująca się do oświetlenia zewnętrznego.
Inżynierowie popracowali nad wyświetlaniem obrazu 3D, który jest teraz znacznie ostrzejszy. Zdecydowanie lepiej prezentuje się także procesor zapewniający większą wydajność. Nie zabrakło wsparcia dla figurek NFC. Niestety Nintendo New 3DS ma problem w postaci braku kompatybilności z grami ze starego 3DS. Póki co zapowiedziano jedną grę na nową konsolę i jest to Xenoblade Chronicles, RPG z otwartym światem. Nintendo New 3DS zadebiutuje w październiku na rynku japońskim. Plany dalszej dystrybucji nie są jeszcze znane.

Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS
Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS Nintendo New 3DS

2014-08-30 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Nintendo New 3DS - nadchodzi nowa konsola przenośna

szkot54 2014-09-30 20:24

w dobie smartphonów chyba zbędny gadżet trochę...

Podobne artykuły i galerie