Logo

Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów

Osoby lubiące nagrywać wydarzenia ze swojego życia niedługo otrzymają możliwość skuteczniejszego filmowania. W Japonii zaprezentowano gadżet o nazwie Neurocam, który rejestruje tylko obrazy wzbudzające zainteresowanie użytkownika.
Neurocam to opaska na głowę z mocowaniem na iPhone'a. Pozornie urządzenie wygląda dość zabawnie, ale dzięki licznym sensorom skanującym pracę mózgu oferuje nową funkcjonalność. Urządzenie bada impulsy w mózgu odpowiadające za wzrok. Poziom impulsów jest oceniany w punktach od 0-100. Jeżeli ich natężenie przekroczy 60 to oznacza, że wzrok użytkownika skupił się na konkretnym wydarzeniu.

Neurocam Neurocam


Zobacz także: Google Glass - poznaliśmy specyfikację okularów »Gadżet automatycznie rozpocznie zapis i będzie rejestrował aż natężenie impulsów spadnie poniżej 60 punktów. Neurocam korzysta też ze specjalnej aplikacji pozwalającej smartfonowi na interpretację poleceń. Na razie gadżet pracuje z iPhonem. Nie wiadomo, czy pojawią się wersje dla smartfonów z Androidem. Ciężko też powiedzieć czy gadżet w najbliższym czasie trafi na rynek. Mimo to japońscy wynalazcy otworzyli nową drogę dla rozwoju telefonicznych gadżetów.

Neurocam

2013-11-04 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów

Podobne artykuły i galerie