Logo

Mozilla Firefox OS wkracza do gry - zapowiedź pierwszych smartfonów

Na rynku urządzeń mobilnych trwa potężna batalia producentów systemów operacyjnych. Android, iOS i Windows walczą o udziały, a w uch tle pozostają takie programy, jak Blackberry czy też Linux. W lutym do gry dołączy kolejny gracz, który chce zaistnieć na rynku smartfonów.
Zobacz także: BlackBerry Z10 - RIM zapowiada nowego smartfona »Mozilla Firefox OS będzie nowym systemem operacyjnym, który ma walczyć o klientów w niedalekiej przyszłości. Producent oprogramowania zapowiedział właśnie dwa smartfony mające zadebiutować w przyszłym miesiącu. Oba modele będą wersjami deweloperskimi, co oznacza, ze trafią do programistów i producentów aplikacji oraz gier.

Mozilla Firefox OS Mozilla Firefox OS

W ten sposób Mozilla rozpocznie rozwój swojego systemu. Nie wiadomo jednak, kiedy smartfony z Mozillą Firefox OS trafią na komercyjny rynek. Prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Deweloperskie smartfony powstały w wyniku współpracy sieci Telefonica oraz producenta smartfonów, firmy Geeksphone.
Zobacz także: Samsung Galaxy S4 - pierwsze informacje na temat nowego mocarza »Pierwszym modelem testowym będzie Keon z jednordzeniowym procesorem o taktowaniu 1 GHz i 3,5-calowym ekranem. Na pokładzie znajdzie się 4 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat 3 Mpix. Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się drugi model, Peak. Posiada on dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 o taktowaniu 1,2 GHz. Niestety współpracuje z jedynie 512 MB pamięci RAM. Ekran posiada przekątną 4,3 cali i rozdzielczość qHD. Na pokładzie znalazły się kamery o rozdzielczości 8 i 2 Mpix. Oficjalna prezentacja nowych modeli nastąpi na targach MWC 2013.

Mozilla Firefox OS Mozilla Firefox OS

2013-01-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Mozilla Firefox OS wkracza do gry - zapowiedź pierwszych smartfonów

Podobne artykuły i galerie