Logo

Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego

Trwające w Barcelonie targi Mobile World Congress przynoszą na świat nowe technologie będące nie tylko nowymi telefonami komórkowymi. Na targach przedstawiono urządzenie, które powstało po połączeniu sił firm Motorola i Kopin. Golden-i przypomina system słuchawkowy z filmów Sci-Fi, a pełni funkcję przenośnego komputera noszonego na głowie, do użycia którego nie potrzeba rąk.
Zobacz także: Słuchawki Vizio z wbudowanymi ekranami LCD »Urządzenie posiada wbudowane moduły WiFi oraz Bluetooth 2.1, dzięki którym łączy się z urządzeniami, nad którymi może przejąć kontrolę. Golden-i może równocześnie przejąć kontrolę nad siedmioma urządzeniami w tym nad komputerem stacjonarnym czy telefon komórkowy. Wszystkie polecenia przekazywane są głosowo, a specjalne czujniki bez problemów odróżniają zwykłe rozmowy od poleceń. Komendy są przyjmowane w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim, ale producent obiecuje, ze już wkrótce zostaną dodane nowe.

Motorola Golden-i Motorola Golden-i


Zobacz także: Q-Sound czyli solarne słuchawki »“Golden-i jest sprzętem przeznaczonym dla korporacji. Daje możliwość pozostawienia ciężkiego sprzętu w biurze, umożliwiając jednocześnie zdalny dostęp do informacji, aplikacji i usług” - mówił Jeffrey Jacobsen odpowiadający za projekt.  Gadżet pozwala na zdalne uruchomienie komputera, uzyskanie potrzebnych informacji i ponowne przełączenie go w stan hibernacji. Jak urządzenie spisze się w praktyce dowiemy się prawdopodobnie w tym roku. Producenci nie podali jeszcze oficjalnej daty premiery Golden-i.

Motorola Golden-i

2010-02-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Motorola Golden-i - futurystyczny kontroler sprzętu biurowego

Podobne artykuły i galerie