Logo

Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta

Microsoft podczas wczorajszej konferencji na temat Windowsa 10 skupił się głównie na nowych funkcjach systemu, który ma być darmowy dla posiadaczy Windowsa 7 i 8.1. W czasie prezentacji znalazło się też miejsce dla nowej technologii amerykańskiego giganta.
Okulary HoloLens pozwolą na widzenie świata w rozszerzonej rzeczywistości. Nie chodzi jednak o informacje na ekranie, ale o wyświetlanie holograficznych przedmiotów i wchodzenie z nimi w interakcję. Windows 10 będzie wspierał holograficzną platformę, a deweloperzy otrzymają możliwość tworzenia najróżniejszych aplikacji dla niej.

Microsoft HoloLens Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens wyświetlają obraz trójwymiarowy przypominający hologramy znane z filmów sci-fi. Użytkownik będzie mógł umieszczać w swoim domu holograficzne przedmioty widziane tylko w goglach. Technologia ta też może w znacznym stopniu rozwinąć możliwości projektowania.
Zobacz także: Vrizzmo VR - polskie gogle wirtualnej rzeczywistości »Wystarczy sobie wyobrazić, jak łatwe stanie się pracowanie na holograficznym modelu. Microsoft planuje też rozwój gier korzystających z Microsoft HoloLens. Na zdjęciach możemy zobaczyć, że jedną z nich może być MineCraft. Warto podkreślić, że Microsoft HoloLens mają w sobie cały osprzęt i system operacyjny. Dzięki temu nie muszą współpracować z komputerami czy smartfonami. Nie wiadomo kiedy nastąpi premiera, ale ma ona mieć miejsce możliwie jak najszybciej. Wkrótce też powinny się pojawiać kolejne szczegóły na temat gadżetu i technologii.

Microsoft HoloLens Microsoft HoloLens
Microsoft HoloLens Microsoft HoloLens

2015-01-22 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Microsoft HoloLens - przyszłośc rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego giganta

Podobne artykuły i galerie