Logo

MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

W internecie pojawiły się już pierwsze testy wydajności nowego modelu MacBook Air wyposażonego w procesor M2. W testach Geekbench 5 notebook wypada na poziomie zbliżonym do modelu MacBook Pro wyposażonego w ten sam układ M2.

MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

Warto jednak pamiętać, że syntetyczne testy nie oddają w pełni sytuacji z którą mamy do czynienia przy normalnej pracy. Tutaj należy pamiętać, że model Pro wyposażony jest w aktywny układ chłodzenia, który zdecydowanie opóźnia lub eliminuje efekt thermal throttlingu czyli czasowego obniżenia nominalnego taktowania procesora w celu obniżenia temperatury procesora.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku poprzedniej generacji oryginalnych układów Apple czyli procesorów M1. Testy syntetyczne pokazywały zbliżone wyniki modeli Air i Pro natomiast w praktyce model Pro był bardziej wydajny.Przy wyborze modelu warto zatem nie patrzeć tylko na testy ale wziąć pod uwagę zastosowania naszego komputera. W pracy biurowej sensowniejszym wyborem będzie model Air (niższa cena, bezgłośna praca), przy bardziej wymagających zastosowaniach model Pro dostarczy nam więcej satysfakcji (pomimo wyższej ceny). 


2022-07-10 - b. Grycan

0

Komentarze do:
MacBook Air M2 - pierwsze testy wydajności

Podobne artykuły i galerie