Logo

Lenovo Yoga 11 - hybrydowy netbook znika z rynku

Lenovo Yoga 11 wywołał spore poruszenie podczas prezentacji i przebojem wkroczył na rynek. Niestety system Windows RT budowany z myślą o urządzeniach w architekturze ARM okazał się fatalnym rozwiązaniem. W efekcie hybrydowy netbook zniknął ze sprzedaży.
Co prawda nadal w niektórych sklepach możemy znaleźć omawiany model, ale są to wyprzedaże stanu magazynowego. Lenovo Yoga 11 nie jest już dostępny w oficjalnych punktach producenta i został oficjalnie uznany za martwy produkt. System operacyjny Windows RT miał stanowić tańszą propozycję w mniej zaawansowanych urządzeniach. W efekcie powstała platforma, która nie jest rozwijana, a producenci nie widzą sensu jej stosowania.

Lenovo Yoga 11 Lenovo Yoga 11


Zobacz także: Toshiba Portege Z10t - netbook z odpinanym ekranem »Tuz po premierze Windowsa RT na rynek trafiło tylko kilka urządzeń i zasadniczo od października minionego roku nie pojawiło się nic nowego. Brakuje też zapowiedzi nowych urządzeń wykorzystujących okrojony system. Sytuacja jest najwyraźniej poważna, ponieważ nawet Microsoft obniżył ceny swoich tabletów i to o 150 dolarów. Osoby doceniające konstrukcję modelu Lenovo Yoga 11 mogą sięgnąć po wersję S, która otrzymała system Windows 8 i cieszy się zdecydowanie większą popularnością.

Lenovo Yoga 11 Lenovo Yoga 11
Lenovo Yoga 11 Lenovo Yoga 11

2013-07-20 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Lenovo Yoga 11 - hybrydowy netbook znika z rynku

Podobne artykuły i galerie