Logo

Ładowarka z wgranym antywirusem od Kaprica Security

Firma Kaprica Security zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej uniwersalnej ładowarki do smartfonów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ów urządzenie posiada zainstalowanego antywirusa mającego dbać o bezpieczeństwo danych użytkownika.
Zobacz także: CampStove - biwakowe palenisko generujące prąd »Nowe akcesorium ma nosić nazwę Skorpion i z pozoru nie wyróżnia się niczym specjalnym. Producent umieścił jednak w urządzeniu antywirusa, który podczas ładowania będzie skanował pamięć smartfona. Wychwycone zagrożenie zasygnalizuje za pomocą diod umieszczonych na ładowarce. Nie zdradzono szczegółów obsługi w razie wykrycia wirusa, ale zapewne wtedy z pomocą przyjdzie odpowiednia aplikacja.

Kaprica Security Skorpion Kaprica Security Skorpion


Zobacz także: Solarmonkey Adventurer - mobilna ładowarka słoneczna dla podróżników »Biorąc pod uwagę ilość antywirusów dostępnych dla smartfonów takie rozwiązanie może się wydawać zbędne. Jednak ma on pewne plusy. Przede wszystkim program jest zainstalowany na zewnętrznym urządzeniu więc nie obciąża telefonu, a skanowanie będzie się odbywało, gdy smartfon nie jest używany. Części użytkowników taka metoda może odpowiadać. Kaprica Security Skorpion będzie kosztować 65 dolarów i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Produkcją zajmie się firma Belkin i to pod jej marką ładowarka trafi do sklepów. Korzystanie z antywirusa będzie wymagało wykupienia subskrypcji kosztującej 4 dolary miesięcznie.

Kaprica Security Skorpion

2013-10-07 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Ładowarka z wgranym antywirusem od Kaprica Security

Podobne artykuły i galerie