Logo

LG Optimus Pad - nadchodzi mocna konkurencja dla tabletów iPad i Galaxy Pad

Targi MWC 2011 w Barcelonie są polem dwóch rynkowych batalii. Producenci ścierają się w segmencie smartfonów oraz tabletów internetowych. Szczególnie te drugie urządzenia wzbudzają wiele emocji.
LG postanowiło wejść do walki i zaprezentowało swój pierwszy tablet internetowy, który ma walczyć z Galaxy Tab'em i iPad'em. Trzeba przyznać, ze sprzęt zaprezentowany przez LG robi bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim zdecydowano sie na niestandardowy rozmiar ekranu, który wynosi 8,9 cala. Matryca pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1280x768 pikseli i w proporcjach 15:9. Taki ekran ma być kompromisem między za małymi 7-calowymi konstrukcjami i tradycyjnymi 10-calowymi wyświetlaczami.

LG Optimus Pad LG Optimus Pad


Zobacz także: Samsung Galaxy Tab 10.1 - Nvidia Tegra 2 i Android 3.0 w nowym tablecie »Kolejna dużą zaletą tabletu jest wbudowana kamera 3D. LG bardzo poważnie traktuje technologię trójwymiarowego obrazu, dlatego LG Optimus Pad pozwoli na nagrywanie filmów trójwymiarowych w jakości Full HD 1080p. Zapisane materiały można wyświetlać na telewizorach dzięki łączu HDMI oraz dzielić się nimi za pośrednictwem serwisu YouTube. Nie zabrakło możliwości odbywania videokonferencji.
Zobacz także: Sharp Galapagos - nowe informacje na temat japońskich tabletów »LG Optimus Pad działa w oparciu o platformę Nvidia Tegra 2 o taktowaniu 1GHz. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji moduły 3G, WiFi, GPS i Bluetooth. Producent wykorzystał nowy system operacyjny Google Android 3.0 Honeycomb. Wadą będzie cena tabletu, która rzekomo ma wynosić 999 euro, czyli około czterech tysięcy złotych. LG Optimus Pad zadebiutuje na rynku w marcu.

LG Optimus Pad

2011-02-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
LG Optimus Pad - nadchodzi mocna konkurencja dla tabletów iPad i Galaxy Pad

Podobne artykuły i galerie