Logo

LG Optimus 2X - nowoczesny smartfon z procesorem dwurdzeniowym

LG zapowiedziało oficjalnie nowy smartfon pracujący pod systemem Android i wykorzystujący dwurdzeniowy procesor. Producent postanowił wykorzystać platformę Nvidia Tegra 2, która ma zapewnić szybkie działanie telefonu.
Zobacz także: Nokia szykuje kontratak! Aktualizacje Symbiana i procesory dwurdzeniowe w 2011 roku »Na pokładzie LG Optimus 2X znajdzie się procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1GHz, który ma zapewnić sprawną obsługę multimediów w jakosci FullHD. Producent zapowiedział, że smartfon ma przede wszystkim spełniać funkcje narzędzia multimedialnego. Stąd na pokładzie wyjście HDMI, które pozwoli miedzy innymi na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 1080p na telewizorze.

LG Optimus 2X LG Optimus 2X

Nowy model LG zostanie oficjalnie oddany w ręce użytkowników w przyszłym roku. Telefon oprócz nowoczesnego procesora i platformy Nvidia Tegra 2 będzie oferował 4-calowy ekran dotykowy obsługujący multitouch. Producent przewidział pamięć wewnętrzną o pojemności 8GB z możliwością poszerzenia o kolejne 32GB za pomocą kart microSD. Na wyposażeniu znajdziemy kamerę 1,3Mpix oraz aparat z matrycą 8Mpix. Smartfon pozwoli też na zapisywanie filmów w rozdzielczości 1080p.
Zobacz także: Samsung Galaxy S bez Androida 2.3 Gingerbread? Koncern wstrzymuje się od aktualizacji »Producent nie zdradził szczegółów oprogramowania, ale będzie to zapewne najnowsza wersja systemu Google Android. Oznacza to pełne wsparcie dla funkcji społecznościowych i dostęp do Android Market. Pozostaje czekać na szczegółową prezentację LG Optimus 2X.

LG Optimus 2X LG Optimus 2X
LG Optimus 2X LG Optimus 2X

2010-12-17 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
LG Optimus 2X - nowoczesny smartfon z procesorem dwurdzeniowym

Kolim 2012-07-12 20:53

To smartfon bardzo dobrej jakości, doskonale spisuje się podczas codziennego użytku.

Podobne artykuły i galerie