Logo

Hyper Touch Guitar - elektryczna gitara z ekranami dotykowymi

Instrumenty muzyczne coraz częściej trafiają w krąg zainteresowania producentów gadżetów. Prawdziwi muzycy z przymrużeniem oka traktują nowinki technologiczne, mimo to co jakiś czas możemy podziwiać mniej lub bardziej praktyczne gadżety pozwalające na tworzenie muzyki.
Zobacz także: Misa Digital Guitar - gitara z dotykowym LCD zamiast strun »Hyper Touch Guitar to nowoczesna gitara, która została pozbawiona strun na rzecz ekranu dotykowego. Urządzenie działa podobnie, jak aplikacje na smartfony i tablety Apple, czy Androida. Różnica polega w budowie urządzenia, które posiada kształt i rozmiary prawdziwej gitary elektrycznej. Prezentowane urządzenie jest dziełem Maxa Battaglia z Givingshape Design Studio. Zastosowanie ekranu dotykowego pozwala na ustawienie od 6 do 12 wirtualnych strun. Gadżet pozwala na szybkie strojenie za pomocą specjalnej zdalnej konsoli.
[poll id=171]

Hyper Touch Guitar Hyper Touch Guitar


Zobacz także: Ion Audio Concert Piano i Piano Master - stacje dokujące do iPada dla muzyków »Całość prezentuje się dość ciekawie i pozostaje tylko pytanie, do kogo jest kierowana Hyper Touch Guitar. Osoby grające na prawdziwej gitarze raczej nie zrezygnują z gry na prawdziwych strunach. Hyper Touch Guitar jest raczej ciekawym gadżetem do zabawy ze znajomymi i nie zastąpi instrumentów wykorzystywanych przez zespoły. Choć niewykluczone, że kiedyś zobaczymy muzyków grających na podobnym sprzęcie.

Hyper Touch Guitar Hyper Touch Guitar

2011-03-28 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Hyper Touch Guitar - elektryczna gitara z ekranami dotykowymi

Podobne artykuły i galerie