Logo

Huawei MediaPad - 7-calowy tablet internetowy z Chin

Sukcesy iPada zaowocowały wysypem całej masy tabletów, które miały uchodzić za godną konkurencję. Część producentów jest jednak zmęczonych pogonią za tabletem Apple i skupia się na bardziej oryginalnych konstrukcjach kierowanych do innych grup odbiorczych.
Zobacz także: Lifebook - koncepcyjny tablet stawiający na łączność bezprzewodową »Producenci częściej decydują się na produkcję tabletów z mniejszym, bo 7-calowym ekranem. Takie urządzenia pozwalają na większą wygodę użytkowania i podnoszą mobilność. Najnowszym tabletem z mniejszym ekranem jest Huawei MediaPad, który na dzień dzisiejszy ma się charakteryzować najcieńszą i najlżejszą konstrukcją wśród 7-calowych tabletów.

Huawei MediaPad Huawei MediaPad


Zobacz także: Toshiba Thrive - szczegóły nowego tabletu z Androidem Honeycomb »Debiut urządzenia ma nastąpić 2 czerwca i wtedy poznamy dokładne informacje na temat konstrukcji. Póki co producent zdradził cześć najważniejszych informacji, które dają pogląd na możliwości tabletu. Huawei MediaPad posiada ekran dotykowy o rozdzielczości 1280x800 pikseli i jest napędzany dwurdzeniowym procesorem Qualcomm o taktowaniu 1,2GHz. Na wyposażeniu znalazły się dwie kamery, moduły WiFi i Bluetooth oraz modem 3G. Nie zapomniano o wyjściach microUSB oraz HDMI. Huawei MediaPad będzie prawdopodobnie napędzany systemem Google Android 3.0. Dokładne informacje poznamy 20 czerwca na imprezie Communic Asia 2011.

Huawei MediaPad Huawei MediaPad
Huawei MediaPad

2011-06-08 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Huawei MediaPad - 7-calowy tablet internetowy z Chin

Podobne artykuły i galerie