Logo

Huawei MatePad Pro - prezentacja topowego tabletu

Huawei jest jednym z ostatnich producentów, którzy ciągle inwestują w tablety internetowe. Efektem są premiery kolejnych urządzeń tego typu. Dziś możemy się przyjrzeć modelowi MatePad Pro.
Huawei MatePad Pro wzorem smartfonów otrzymał odchudzone ramki oraz wcięcie na kamerę. Projektantom udało się pokryć ekranem 90% przedniego panelu. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 2560x1600 pikseli i może być obsługiwany rysikiem M-Pencil. Akcesorium mocuje się na magnetycznym złączu. W pełni naładowany rysik ma pracować przez około 10 godzin.

Huawei MatePad Pro Huawei MatePad Pro

Sercem urządzenia został procesor Kirin 990 wspomagany przez 6 GB bądź 8 GB RAMu. Na dane przygotowano aż 512 GB pamięci wewnętrznej, ale pojawią się także wersje o pojemności 128 GB i 256 GB. W obudowie umieszczono wydajne głośniki Harman Kardon w liczbie czterech. W obudowie znalazły się kamery o rozdzielczości 13 Mpix na tylnej ściance oraz 8 Mpix na przedniej.
Zobacz także: Samsung Galaxy Tab S6 - tablet dla wymagających »Huawei MatePad Pro może się pochwalić baterią o pojemności 7250 mAh z opcją szybkiego ładowania oraz bezprzewodowego ładowania. Całością steruje system Android 10. Tablet ma zadebiutować na rynku chińskim 12 grudnia. Na razie nie ujawniono planów dalszej dystrybucji. Ceny w przeliczeniu wynoszą od około 1800 zł do 2450 zł.

Huawei MatePad Pro Huawei MatePad Pro
Huawei MatePad Pro Huawei MatePad Pro

2019-11-26 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Huawei MatePad Pro - prezentacja topowego tabletu

Podobne artykuły i galerie