Logo

Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane

Firma Fujitsu przygotowała specjalne pamięci flash, które pozwalają na automatyczne kasowanie danych tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Sam pomysł nie jest rewolucyjny, ale daje użytkownikom kolejną alternatywę na rynku.
Zobacz także: Pendrive o pojemności 128GB od Team Group »Nowy gadżet nosi nazwę Tamatebako i ma rozmiary 70x70x24mm. Nowa pamięć waży zaledwie 45 gramów i jest wygodna w transportowaniu. Producent opracował specjalny system zabezpieczeń, który pozwala na automatyczne skasowanie danych, gdy trafią one na niepożądany komputer. Ewentualnie można ustawić czas, po jaki wszystkie dane zostaną wykasowane.

Tamatebako Tamatebako


Zobacz także: Ultra mały pendrive Wink USB »Nowy pendrive zapewnia bardzo skuteczną ochronę danych, ponieważ ewentualny złodziej nie będzie w stanie odczytać informacji, których nie ma. Każde podpięcie urządzenia do nieznanego komputera zaowocuje dokładnym czyszczeniem pamięci, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku podania złego hasła. Niestety oficjalna cena gadżetu nie jest jeszcze znana. Tamatebako będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób, które są zmuszone przenosić ważne dane między różnymi komputerami. Gadżet idealnie się spisze w nowoczesnych biurach.

Tamatebako

2010-07-01 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Fujitsu Tamatebako - pendrive, który chroni dane

Podobne artykuły i galerie