Logo

DXG - pierwsza mała kamera 3D i nowe modele HD

Filmy nagrywane w 3D zyskują coraz większą popularność. Do tej pory zwykli użytkownicy nie mogli sobie pozwolić na domowe urządzanie nagrywające obraz 3D. Wszystko ulegnie w tym roku, ponieważ na rynek trafią małe kamery od firmy DXG, które będą kręcić w 3D.
Zobacz także: Kamera Panasonic 3D czyli trójwymiarowe Full HD »Kamera DXG będzie kosztowała niespełna 400 dolarów i trafi na rynek jeszcze w czerwcu. Nagrania 3D będą zapisywane w standardzie VGA, czyli rozdzielczości 640 x 480. Do kamery dołączony będzie dodatkowy 7-calowy wyświetlacz, na którym będzie można odtwarzać zapisane w 3D filmy. Nie potwierdzono na razie informacji, czy odtwarzanie filmów w 3D będzie możliwe za pośrednictwem innych odbiorników video.

DXG 3D DXG 3D


Zobacz także: Kamera Sanyo Xacti - wodoodporna i HD »Obok pierwszej komercyjnej kamery 3D producent wprowadzi na rynek nowe modele zapisujące obraz w jakości HD. Nowe modele będą się mieściły w przedziale cenowym od 200 do 300 dolarów. Nie podano jeszcze dokładnej specyfikacji, ale zdradzono jedną ciekawa informację. Wszystkie nowe kamery DXG będą zapisywały nagrywany obraz w postaci dwóch plików. Jeden w jakości HD a drugi w QVGA, co pozwoli na łatwe i szybkie przesyłanie nagrań na serwisy takie jak YouTube.

DXG 3D DXG 3D
DXG 3D DXG 3D

2010-01-12 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
DXG - pierwsza mała kamera 3D i nowe modele HD

Podobne artykuły i galerie