Logo

DJI Mavic Pro - mocna odpowiedź na drona GoPro Karma

GoPro Karma został pokazany tydzień temu i nie musieliśmy długo czekać na zapowiedź pierwszego konkurenta. DJI Mavic Pro właśnie ujrzał światło dzienne i robi naprawdę dobre wrażenie.

Podobnie, jak u konkurenta mamy do czynienia z kompaktową składaną konstrukcją pozwalającą na łatwe umieszczenie urządzenia w plecaku czy niewielkiej torbie. DJI Mavic Pro posiada wymiary 198x83x83 mm, a więc jest mniejszy od Karmy.

DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro może się pochwalić zasięgiem 7 km oraz maksymalną prędkością 64 km/h. Wbudowany akumulator w idealnych warunkach pozwoli na około 27 minut lotu. Kontrola drona odbywa się za pośrednictwem kontrolera bądź smartfona. producent zapewnia, że sterowanie jest bardzo intuicyjne.

Do filmowania posłuży kamera z sensorem CMOS 1/2,3" pozwalająca na rejestrację materiałów w jakości 4K przy prędkości 30 kl./s bądź Full HD z prędkością 96 kl./s. Możemy też wykonać zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix.

DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro korzysta z rozbudowanego systemu czujników oraz modułów GPS i GLONASS co pozwala mu na autonomiczne loty i omijanie przeszkód. Dron może sam polecieć w zaznaczone na mapie miejsce oraz wykonać selfie użytkownikowi. 

Nowy dron prezentuje się bardzo interesująco. W Polsce jego dystrybutorem ma być firma RCpro.pl, która zapowiada orientacyjną cenę około 5300 zł za wydanie podstawowe oraz około 6600 zł za zestaw z dodatkowymi akumulatorami, śmigłami, zasilaczem, adapterem, ładowarką samochodową oraz torbą na ramie.

DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro DJI Mavic Pro

2016-09-28 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
DJI Mavic Pro - mocna odpowiedź na drona GoPro Karma

Podobne artykuły i galerie