Logo

Cassette Mate zmieni muzykę z kaset w MP3

Wiosna oficjalnie wystartowała, a wraz z nią wiosenne porządki. Podczas przetrząsania kolejnych szafek często możemy się natknąć na przedmioty, które kiedyś uchodziły za sztych technologii. Mowa tu między innymi o kasetach megnetofonowych.
Zobacz także: Sharp CD-DH790 - miniwieża z odtwarzaczem kaset magnetofonowych »Producenci gadżetów przypomnieli sobie w ostatnich czasach o tych archaicznych już nośnikach muzyki. Kasety ciągle znajdują się w wielu mieszkaniach, ale w postaci pamiątek z historii. Rozwiązaniem są urządzenia pozwalające na zgrywanie z kaset muzyki i zapisywanie jej w postaci plików cyfrowych. Takim gadżetem jest Cassette Mate, przypominający klasycznego walkmana.

Cassette Mate Cassette Mate


Zobacz także: Sony CFD-A110 - nowoczesny boom box z odtwarzaczem CD, karaoke i kasetami magnetofonowymi »Urządzenie służy do konwersji nagrań z kaset w pliki MP3. Proces odbywa się za pomocą łącza USB i specjalnego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Program dołączony do Cassette Mate automatycznie konwertuje dźwięk na pliki MP3. Utwory są dzielone na pojedyncze pliki dzięki wykrywaniu przerw w dźwięku. Minusem jest brak wejścia słuchawkowego, które pozwoliłoby na korzystanie z urządzenia, jak z klasycznego walkmana. Zasilanie urządzenia dostarczają dwie baterie AA. Gadżet wyceniono na 30 dolarów, co nie jest wygórowaną ceną za powrót w przeszłość.

Cassette Mate

2011-04-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Cassette Mate zmieni muzykę z kaset w MP3

Podobne artykuły i galerie