Logo

Canon Powershot G1X Mark III - debiut zaawansowanego kompaktu

Canon Powershot G1X Mark III ma pełnić rolę najbardziej zaawansowanego kompaktu marki. I faktycznie aparat ma sporo cech, które przykuwają uwagę.

Producent zapewnia, że aparat daje nam możliwości niemal takie, jak bezlusterkowiec czy lustrzanka APS-C. Głównym elementem plasującym go w klasie kompaktów jest umocowany na stałe obiektyw 24-72 mm o jasności f/2,8-5,6. Projektanci nadali obudowie formę zbliżoną do klasycznych lustrzanek, a więc obudowa jest bardziej kanciasta.

Canon Powershot G1X Mark III Canon Powershot G1X Mark III

Canon Powershot G1X Mark III korzysta z 24-megapikselowego sensora APS-C z układem DualPixel AF. O przetwarzanie obrazu dba układ DIGIC 7. Taki zestaw pozwala między innymi na fotografowanie seryjne z wydajnością 9 kl./s. W kwestii nagrań wideo pozostano przy 1080p w 60 kl./s.
Zobacz także: Sony RX10 IV - nowy superzoom wyszedł na światło dzienne »Specyfikacja obejmuje 3-calowy ekran LCD oraz moduły WiFi, NFC i Bluetooth. Użytkownik będzie miał więc komplet możliwości w łączeniu się z innym sprzętem. Niestety akumulator pozwoli na wykonanie zaledwie 200 zdjęć na jednym ładowaniu. Canon Powershot G1X Mark III ma zadebiutować na rynku w listopadzie, a jego cena wyniesie 1200 euro. A to oznacza wysoka kwotę, jak za aparat kompaktowy.

Canon Powershot G1X Mark III Canon Powershot G1X Mark III
Canon Powershot G1X Mark III

2017-10-17 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Canon Powershot G1X Mark III - debiut zaawansowanego kompaktu

Podobne artykuły i galerie