Logo

Canon PowerShot SX40 - 35-krotny zoom w kolejnym aparacie

Canon PowerShot SX40 jest kolejnym aparatem oferującym bardzo duży zoom optyczny, który pozwoli robić zdjęcia oddalonym obiektom. Aparat wyposażono w kilka ciekawych funkcji i nowoczesne podzespoły.
Zobacz także: Pentax Optio RZ18 - kolejny super-zoom wkroczy na rynek »Sercem aparatu została matryca CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli, która współpracuje z nowoczesnym procesorem graficznym DIGIC 5. Główną zaletą konstrukcji jest szerokokątny obiektyw o 35-krotnym przybliżeniu. Oczywiście taka optyka musi współpracować z optyczną stabilizacja, w tym wypadku o 4,5-stopniowej regulacji.

Canon PowerShot SX40 Canon PowerShot SX40


Zobacz także: Kodak Easyshare Z5010 - super-zoom dla amatorów »Producent przygotował możliwość wykonania manualnych nastaw oraz skorzystania z gotowych trybów. Fani filmowania będą mogli zapisać filmy w jakości Full HD z prędkością 24 klatek na sekundę. Zdjęcia seryjne wykonamy z szybkością 2,4 klatki na sekundę. Producent wykorzystał systemy pozwalające kręcić filmy o niskiej rozdzielczości z prędkością nawet 240 klatek na sekundę. Tryb Handheld Night umożliwia zaś fotografowanie w nocy. Zdjęcia przejrzymy na 2,7-calowym ekranie LCD.

Canon PowerShot SX40 Canon PowerShot SX40
Canon PowerShot SX40

2011-09-18 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Canon PowerShot SX40 - 35-krotny zoom w kolejnym aparacie

Podobne artykuły i galerie