Logo

Canon EOS M - pierwszy bezlusterkowiec firmy wkracza do gry

Canon EOS M jest pierwszym bezlusterkowcem stajni fotograficznej. Producent po długim oczekiwaniu zaprezentował nowy aparat wykorzystujący hybrydowy sensor APS-C o rozdzielczości 18 megapikseli.
Producent wykorzystał doświadczenia innych firm w segmencie Evilów. W oczy rzuca się gniazdo zewnętrznej lampy błyskowej. Canon zrezygnował z wbudowanej lampy. Zastosowana matryca pozwala na pracę w szerokim zakresie ISO od 100 do 25600. Hybrydowy układ AF pozwala na szybkie ostrzenie zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.

Canon EOS M Canon EOS M

Canon EOS M posiada ciekawą funkcję Video Snapshot, która pozwala na łączenie krótkich sekwencji video w ciekawe klipy. Oczywiście filmy zarejestrujemy w rozdzielczości Full HD 1080p. Nad jakością czuwa procesor Digic 5. Mocowanie obiektywu wykonano w formacie bagnetowym EF-M. Nie mogło zabraknąć wbudowanego systemu czyszczenia matrycy. Zdjęcia seryjne wykonamy z prędkością 4,3 klatek na sekundę, a wszystkie funkcje obsłużymy dotykowym ekranem o przekątnej 3 cali.
Zobacz także: Olympus OM-D E-M5 - mocny Evil dla najbardziej wymagających »Wszystkie fotografie zapiszemy na kartach SD/SDHC/SDXC. Producent zadbał o cały szereg funkcji i trybów ułatwiających wykonywanie zdjęć. Akumulator oferuje wydajność 230 fotografii. Premiera nowego Canona nastąpi w trzecim kwartale roku, a jego cenę wyznaczono na 850 euro.

Canon EOS M Canon EOS M
Canon EOS M Canon EOS M Canon EOS M Canon EOS M Canon EOS M

2012-07-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Canon EOS M - pierwszy bezlusterkowiec firmy wkracza do gry

Podobne artykuły i galerie